Форма входа

Поиск

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Негативний вплив ультрафіолету на очі

Цілий рік ми перебуваємо під шкідливим впливом ультрафіолетового випромінювання сонця. Особливо інтенсивно впливають на нас промені сонця влітку, в безхмарну сонячну погоду. Так само не можна забувати про зиму — випавший щойно сніг відбиває більше 80 відсотків сонячного світла (тоді як від пляжного піску відбивається всього лише 20 відсотків світла).

Ультрафіолетове випромінювання (UV) - електромагнітне випромінювання, в спектральному діапазоні між видимим оком світлом і невидимим рентгенівським випромінюванням. Це іонізуюче випромінювання, яке призводить до утворення вільних радикалів, внаслідок чого ушкоджуються ДНК, РНК і молекули білків.

 

Ультрафіолетове випромінювання (UV) буває декількох видів:

UV тип А (315-380нм) - має невелику небезпеку. При тривалому знаходженні на сонці, під впливом цих променів виникає загар. Викликає передчасне старіння шкіри накопичуючись в ній протягом життя.

UV тип В (280-315нм) - більш сильне випромінювання, яке викликає опіки та дерматити, може викликати серйозні пошкодження очей. UV-В випромінювання акумулюється протягом усього життя. Якщо в дитячому віці багато часу проводити на сонці без сонцезахисних окулярів, але почати користуватися ними вже в дорослому віці, нівелювати шкідливий вплив UV випромінювання вже не вдасться. За оцінками вчених, до 80 % шкідливого ультрафіолетового випромінювання на орган зору людина отримує в перші 18 років життя.

UV тип С (280-100нм) - найнебезпечніші сонячні промені. Блокуються переважно озоновим шаром Землі.

Основне джерело ультрафіолетового випромінювання - Сонце. Але так само є багато техногенних, штучних джерел. Наприклад: електрична дуга яка виникає при зварюванні, лазери, бактерицидні лампи.

Найвища активність ультрафіолетових променів в екваторіальних широтах і знижується по мірі віддалення від екватора. Найбільш активне сонце вдень з 12 до 16 годин. Це необхідно враховувати при перебуванні на вулиці і намагатися уникати прямих променів сонця.

 

UV - випромінювання призводить до розвитку серйозних захворювань очей таких як:

1 Катаракта (при впливі UV виникає денатурація білків кришталика - пошкодження, при якому вони перестають бути прозорими і втрачають первинну структуру, що призводить до змутніння кришталика),

2 Вікова макулярна дегенерація (захворювання, яке призводить до незворотної втрати зору, виникає від тривалого впливу ультрафіолетового випромінення протягом усього життя і чим більше було впливу ультрафіолету, тим швидше і важче виникає захворювання),

3 Фотокератит (опік і запалення рогівки),

4 Сонячна ретинопатія (ураження сітківки),

5 Новоутворення шкіри повік (у тому числі і злоякісні),

6 Птерігіум (наростання кон'юнктиви на рогівку),

7 Опік кон'юнктиви (слизової оболонки ока),

8 Демодекозні блефарити (як наслідок ослаблення місцевого імунітету).

 

У дітей проникність кришталика для ультрафіолетового випромінення більш висока, ніж у дорослих. Відповідно до думки офтальмологів, 40 - хвилинне перебування на яскравому сонці за ступенем впливу на дитячі очі можна порівняти з двогодинним переглядом телевізора. Вплив сонця на шкіру людини, опік якої проявляється у вигляді її потемніння, та називється засмагою.

Уявіть тоді, який сильний його вплив на очі людини.

  • Проникність кришталика новонародженої дитини становить 95 % і тому ультрафіолетове випромінювання дуже легко ушкоджує сітківку.
  • У 10 -річної дитини кришталик пропускає 75 % ультрафіолету.
  • У 20-25 років кришталик може затримувати велику частину променів і пропускає 35 % шкідливого випромінювання.
  • У 30-річної людини - близько 10 % UV випромінювання досягає сітківки.
Категория: Мои статьи | Добавил: Vitalii12 (14.05.2014)
Просмотров: 852 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Яндекс цитирования. Рейтинг@Mail.ru